کسب رتبه ۳۷ جهانی، هشتم آسیایی و یکم کشوری ریاضیات

 | تاریخ ارسال: 1400/9/8 | 

بر اساس آخرین رتبه‌بندی US News، دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب جایگاه ۳۷ در فهرست «Best Global Universities for Mathematics»  و جایگاه نخست در میان مراکز آموزشی ایران در حوزه ریاضیات شد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، براساس رتبه‌بندیUS News ،۱۷۵۰دانشگاه برتر جهان به طور کلی و بر اساس منطقه و کشور رتبه‌بندی شده است.
 براساس این رتبه‌بندی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه ریاضیات رتبه ۳۷ جهانی را کسب کرده است. همچنین دانشگاهMIT، استنفورد و پرینستون در جایگاه‌های اول تا سوم ریاضیات قرار گرفته‌اند و دانشگاه‌های سوربن، کمبریج، برکلی، هاروارد، پاریس، آکسفورد و دانشگاه صنعتی زوریخ نیز در جایگاه‌های چهارم تا دهم قرار گرفته‌اند.
در میان دانشگاه‌های آسیایی، رتبه اول تا سوم ریاضیات متعلق به کشور چین و رتبه هشتم مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
بنا بر نتایج این رتبه‌بندی، در میان دانشگاه‌های ایران نیز صرفا دو دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های برتر در حوزه ریاضیات قرار گرفته‌اند که جایگاه  دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخست بوده است.
این نظام رتبه‌بندی سالانه دانشگاه‌های جهانی را در ۴۳ حوزه موضوعی کلیدی بر اساس فهرست  Clarivate و بر اساس داده‌ها و معیارهای مورد استفاده در Web of Science رتبه‌بندی می‌کند.
این رتبه‌بندی‌های موضوعی بر اساس عملکرد تحقیقاتی دانشگاهی، از جمله انتشارات و استنادها، و همچنین شاخص‌هایی برای شهرت جهانی و منطقه‌ای در هر موضوع خاص برای دوره پنج ساله ۲۰۱۵-۲۰۱۹ بوده است. با این حال، برای شمارش استناد به مقالات، از همه انتشارات از جمله جدیدترین داده‌های موجود استفاده شده است.

دفعات مشاهده: 356 بار   |   دفعات چاپ: 46 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر