پتنت خانم دکتر مریم قصاب‌زاده سریزدی

 | تاریخ ارسال: 1400/4/27 | 

پتنت چاپ شده خانم دکتر «مریم قصاب‌زاده سریزدی» هیات علمی پژوهشکده فناوری‌های مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در US Patent گرنت شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، خانم دکتر مریم قصاب‌زاده سریزدی در مورد مراحل ثبت این اختراع بین‌المللی گفت: برای ثبت این اختراع در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا (USPTO)، در زمستان سال ۱۳۹۶ از طریق کانون پتنت ایران اقدام کردیم. ابتدا اظهارنامه توسط کانون پتنت ارزیابی و در مردادماه ۱۳۹۷ تائید گردید و سپس اقدامات لازم جهت ارسال به USPTO انجام پذیرفت و در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۲۰ با شماره US۲۰۲۰۰۰۴۹۲۱۸A۱ در USPTO برای چاپ مورد پذیرش قرار گرفت. وی افزود: پس از طی مراحل داوری، سرانجام این اختراع در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ با شمارهUS۱۱۰۳۵۴۳۰B۲  در USPTO ثبت شد.
وی ادامه داد: از نوآوریهای این اختراع می‌توان به قابلیت جدا شدن دمپر از محور دوران اشاره کرد. به گفته هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از این طرح می‌توان در Robocars که قابلیت عبور از موانع را دارند، استفاده نمود. مکانیزم طراحی شده، سه عملکرد متفاوت دارد: ۱- قفل کردن محور دوران ۲- جذب ارتعاش در هنگام دوران محدود ۳- آزاد کردن محور به منظور دوران کامل.
گفتنی است، این پتنت، حاصل همکاری آقای مهندس مهرداد دقاق فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و آقای مهندس محمد سلطانی از همکاران صنعتی پژوهشکده است.

دفعات مشاهده: 1640 بار   |   دفعات چاپ: 279 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر