جک هیدرولیک غلتک آسیای مواد

 | تاریخ ارسال: 1400/2/15 | 


پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای بومی سازی نیازهای صنعت کشور، موفق به تدوین و طراحی دانش فنی ساخت جک هیدرولیک غلتک آسیای مواد برای شرکت بین المللی ساروج بوشهر شدند.
دکتر سید محمدحسین میرباقری از اساتید دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری پروژه گفت: جک هیدرولیک، یکی از قطعات بسیار مهم خط تولید شرکت سیمان ساروج بوشهر بوده که پس از بررسی علل شکست جک های هیدرولیک آسیا مواد خط تولید این شرکت، تدوین دانش فنی تولید آن به روش مهندسی معکوس، از روی نمونه آلمانی با موفقیت انجام شد.
ایشان افزودند: دانش فنی طراحی و ساخت جک های آلمانی گرید مدل RG۵۰۰/۴۰۰-۵۵۰ با فشار  طراحی ۲۰۰ بار و فشار کاری بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ بار، دانش انتخاب مواد فلزی و پلیمری بدون تخریب و شکست این جک، تکنولوژی مراحل جوشکاری و مونتاژ سیلندر جک بدون تاب برداری و کوچکترین انحراف غیر مجاز، هم اکنون در اختیار دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. همچنین کلیه قطعات فلزی این جک دارای شناسنامه فنی و کاملا تست شده و مطابق استاندارد های DIN, ISO بوده و هر گونه تغییر در طراحی برای عملکرد بهتر این جک قابل انجام و دانش فنی آن قابل استخراج و پیاده سازی است.
گفتنی است که هزینه واردات هر عدد از قطعه مذکور،  ۱۴۰ هزار دلار بوده که به دلیل تحریم ها، واردات آن متوقف شده است؛ لذا تولید این قطعه بسیار مهم در داخل کشور، صرفه جویی ارزی قابل توجهی را به همراه داشته است.

دفعات مشاهده: 834 بار   |   دفعات چاپ: 103 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر