کسب رتبه نخست کشور در حوزه میزان مبلغ قراردادهای صنعتی

 | تاریخ ارسال: 1400/10/29 | 

 
براساس اعلام سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری(ساتع) وزارت علوم، دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه نخست کشور در خصوص میزان مبلغ قراردادهای صنعتی را کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد احمدی  مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر گفت : براساس اطلاعات آماری سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع) وزارت علوم ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه نخست کشور در خصوص میزان مبلغ قراردادهای صنعتی را کسب کرده است.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: این دانشگاه در سال جاری، ۴۰۱ هزار و ۴۷۰  میلیون ریال قرارداد صنعتی را از طریق سامانه ساتع منعقد کرده است ؛ در حالی که مبلغ کل  قراردادهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر بالغ بر هزار میلیارد ریال می باشد.
وی خاطر نشان کرد: بنا براعلام این سامانه ،  دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۷۴۱ فراخوان ارتباط با صنعت(ویژه اساتید) و از ۱۵۷ پایان نامه تحصیلات تکمیلی برای پیشبرد قراردادهای صنعتی حمایت کرده است که این موارد در فضای مجازی و وبسایت اعلام شده است.

دکتر احمدی در ادامه گفت : در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۵ جلسه با صنایع مختلف به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود:براساس آمارهای موجود اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۹۹ بیش از ۱۵۰ پروپزال و تا آذرماه   سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۱ پروپزال برای انجام قراردادهای صنعتی ارسال کرده اند.

وی تاکید کرد:  این آمار تنها مربوط به قراردادها و فعالیت های ثبت شده در سامانه ساتع است درحالی که براساس آمار کلی میزان قردادهای صنعتی این دانشگاه چندین برابر آمار ثبت شده در سامانه ساتع است.
دکتر احمدی یادآورشد: باتوجه به فعالیت های این دانشگاه در حوزه ارتباط دانشگاه با صنعت در هفته پژوهش دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ۴ زمینه نسبت قراردادهای درحال اجرا به تعداد اعضای هیات علمی، پایان نامه تقاضا محور دوره دکتری و ۲ طرح برگزیده صنعتی جایگاه برتر را در کشور کسب کرد.
وی گفت : در سال ۹۹ تعداد ۱۲۰ قرارداد ارتباط با صنعت داشت که مجموع این قراردادها ۸۵۹ میلیارد تومان بود که براین اساس دانشگاه با فاصله بسیار زیاد نسبت به دانشگاه های دیگر کشور در رتبه نخست قرار گرفته است.

دکتر احمدی تاکید کرد: این دانشگاه در زمینه مبلغ جذب قراردادهای ارتباط با صنعت با مبلغ ۱۰۰ میلیارد در رتبه دوم کشور قرار گرفته است.
وی در ادامه گفت : دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با ارتباط و صنعت نیز در رتبه نخست کشور قرار دارد.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: این دانشگاه در زمینه نسبت مبلغ قراردادهای درحال اجرا ارتباط با جامعه و صنعت به تعداد اعضای هیات علمی نیز رتبه نخست کشوری را برای سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ کسب کرده است.

وی در پایان تاکید کرد: نسبت مبلغ جذب شده قراردادهای ارتباط جامعه و صنعت به بودجه این دانشگاه نیز با اختلاف بسیار زیادی نسبت به دیگر دانشگاه های کشور در رتبه نخست قراردارد.

دفعات مشاهده: 1748 بار   |   دفعات چاپ: 153 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر